Web Sitemize Hosgeldiniz. Kaliteli ve en uygun fiyata hizmet almak icin bir telefon kadar
yakin TNCL Adres ve Telefon bigilerimiz
Merhaba!

Blog

Gebze Tncl Halı Temizlik - Halı Yıkama

11 Nisan 2014  |  Gebze Tncl  |  0 Yorum

Halılarınız fabrikamıza girmeden önce 1 gr. halı tozunda yaklaşık ikiyüzellibin mikroorganizma ve yüz milyona yakın mikrop bulunmaktadır. Ancak defenzekte havuzuna girdikten sonra bu mikroplardan tamamen arınır.

Kuralına uygun yıkanmayan halı mikroplardan arınmazEvde ya da işyerindeki halılar sürekli toz ve kir biriktirir. Yüzeysel temizlikte yok edemeyeceğimiz bakteriler alerjik özellikli mikroorganizmalar, mayt ve akarlar halılarda yuvarlanıp, hızla ürer. Halınız; özel koşullarda, doğru tekniklerle defenzekte edilerek yıkanmadığı sürece derinline temizlenip, mikroplardan arınmaz. Çeşitli hastalıklarla, alerjiye yol açar.

Doğru teknikle yıkanmayan halı zarar görür. Ladik, Isparta, Hereke, Bünyan, Avanos gibi dünyaca ünlü el dokuması halılar, ipek yada makina halıları yanlış yıkama sonucu hızla yıpranır. Örneğin elde yada oto yıkamada tazyikli suyla yıkama halının tabanına ve bağlantı yerlerine zarar verir. Halı yüzeyinde kırılmalar olur. Aynı şekilde halının sert kıllı fırçalarla fırçalanması, dövülmesi de yanlıştır.


TNCL  Halı Yıkama Yıkasın; kirden, mikroptan eser kalmasın

Firmamızda yıkanacak halılar dokuma özellikleri, cins ve niteliklerine göre sınıflandırılır. Sonra aşağıdaki aşamlardan geçirilerek her türlü mikro organizmadan arındırılıp steril hale getirilir.

1. Yüksek Vakumlu Elektirik Süpürgesi Aşaması 
Halınız Yüksek Vakumlu Elektirik Süpürgesi ile  toz, kum ve diğer yabancı maddelerden temizlenir.

2. Dezenfekte Havuzu
Tozu alınan halı, içindeki bakterilerin yok edilmesi amacıyla ilaçlı havuza yatırılır.

3. Otomatik Makinelerle İtina ile Yıkama
Halı; bu aşamada mikroorganizmalara karşı etkili şampuanlarla, elektronik fırçalar kullanılarak ön ve arkası dönüşümlü olarak, hassas bir şekilde yıkanır. Varsa lekelere özel işlem uygulanır. Halı, durulanır ve vakumlanır.

4. Kurutma  Aşaması
Bu aşamada halı kurutma  makinesinde uygun devirde sıkılarak üzerindeki fazla suyun atılması sağlanır.

Sıkma işlemi, halı rulo şekline getirilerek yapıldığı için yırtılma ve yıpranmaya yol açmaz.


5. Kurutma Odası
Kurutma odasına alınan halı kuru ve sıcak hava üfleyen doğal gazlı kurutma  sistemiyle 5-6  saat gibi kısa bir sürede kurutulur.

6. Kalite ve Paketleme
Bu son aşamada halılarınız yıkama kalitesi kontrol edilir ve onay alındıktan sonra paketlenerek evinize servis araçcı ile teslim  edilir. 


Yorumlar Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum Gönder
guvenlik