Web Sitemize Hosgeldiniz. Kaliteli ve en uygun fiyata hizmet almak icin bir telefon kadar
yakin TNCL Adres ve Telefon bigilerimiz
Merhaba!

Blog

Mutfak Temizliği Püf Noktası

15 Nisan 2014  |  Gebze Tncl  |  0 Yorum

Hayatımızın en önemli ve en değerli zamanlarını mutfaklarımızda geçiririz. Yaşamımız için temel gereksininim ihtiyacını giderdiğimiz mutfaklarımızda kendimiz ve sevdiklerimiz için en sağlıklı yemekleri ve en lezzetleri kurabiyeleri pişiriyoruz. Güne zinde ve enerjik başlamak için yaptığımız kahvaltılar, mutfağımızdan çıkan lezzetler olarak hayatımıza renk katıyor. Mutfakta yapılan pazar kahvaltılarını en keyifli kılan birlikte olmuş olmanın verdiği huzurla mutlu zaman geçiriyoruz. Dolayısıyla bu yapılarımızda temizlik zorunlu hale gelmiş oluyor. Mutfak temizliği konusunda bilmedikleriniz i öğrenmek size artı bir avantaj sağlayacaktır. ‘İşe nereden başlayacağım?’ derdinizi ortadan kaldıracaktır.


İşte birkaç püf nokta: Mutfak temizliği evde hijyenin en önemli olduğu yerdir. Bu yüzden çok dikkat edilmesi gerekir. Temizlikte kullanılacak malzemelerin kalitelerine önem verilmelidir. Açık olarak kullanılabilecek, sağlıksız koşullarda satılan temizlik malzemelerinden kesinlikle uzak durmalısınız. Mutfak yüzeyinde en çok tercih edilen yüzey türü fayanslardır. Fayanslarınızın temizliğini sabunlu fakat hafif ıslak bir bezle rahatlıkla yapabilirsiniz. Mutfak dolaplarına gelirsek, mutfak içerisinde pişirilen yemeklerin yağlarının sıçramasından dolayı yağlı yüzeylere sahip olabilirler. Onları da limon özlü bir temizleyici ile pırıl pırıl yapabilirsiniz.

Mutfak temizliği konusunda en çok sıkıntı yaratan sistemlerden bir de davlumbazdır.  Bu sistemi yemek pişirdiğiniz zamanlarda açtığınızda ortamdaki yemek kokusunu çekmesini sağlarsınız. Bu sistemlerin temizliği oldukça zordur fakat püf noktaları bilindiği taktirde zorluktan çok eğlenceye dönüşür. Davlumbazlar çıkartılabilir ızgara sistemlerine sahiptir. Izgaraları çıkartın ve içerisinde davlumbazlar için özel geliştirilmiş temizleme malzemesi olan su dolu bir kaba koyup 30 dakika bekletin. Çıkartıp durulayarak ılık bir bezle silin. Daha sonra da kuruduğundan emin olduğunuzda eski yerlerine geri takın. Artık daha temizler ve bu sayede sorunsuz çalışacaklardır. Mutfak temizliğini, lavabolarınızın temizliği ile sonlandırabilirsiniz. Lavabolarınızı limonlu karbonatlı su ile iyice ovun, çıkan sonuç karşısında gözlerinize inanamayacaksınız.

Böylelikle temiz bir mutfakla daha sağlıklı bir yaşam sürüp, sevdiklerinize ve kendinizle daha kaliteli zamanlar geçirip, bu tertemiz kokan mutfağınızda daha lezzetli yemekler pişirebileceksiniz.Yorumlar Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum Gönder
guvenlik